Westgate
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
SL-30W-30K-BZ-P
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week
Weight:
0.00 LBS
Shipping:
Calculated at Checkout
Spec Sheet:
View PDF
Voltage:
120V
Color Temperature:
3000K
CRI:
80
IP Rating:
IP65
Wattage:
30W
Dimmable:
Yes
THD%:
High-impact polycarbonate lens
Spec Sheet:
View PDF
Voltage:
120V
Color Temperature:
3000K
CRI:
80
IP Rating:
IP65
Wattage:
30W
Dimmable:
Yes
THD%:
High-impact polycarbonate lens
Adding to cart… The item has been added
:: Die-cast Aluminum with powder coat finish (bronze)
:: Mounts flush on wall or 4" round weatherproof box
:: 80% DIM (or off) when on motion detection
:: Sensor Angle: 180¡
:: Lens: High-impact polycarbonate lens
:: Lumens: 2800LM
:: Wattage: 30W
:: Voltage: 120VAC, 50/60Hz