SKU:
SL-28W-30K-BZ-P
Voltage:
120V
Color Temperature:
3000K
CRI:
80
IP Rating:
IP65
Wattage:
28W
THD%:
High-impact polycarbonate lens
Voltage:
120V
Color Temperature:
3000K
CRI:
80
IP Rating:
IP65
Wattage:
28W
THD%:
High-impact polycarbonate lens
Adding to cart… The item has been added
:: Die-cast Aluminum with powder coat finish (bronze)
:: Mounts flush on wall or 4" round weatherproof box
:: 80% DIM (or off) when on motion detection
:: Sensor Angle: 180¡
:: Lens: High-impact polycarbonate lens
:: Lumens: 3400LM
:: Wattage: 28W
:: Voltage: 120VAC, 50/60Hz