Westgate
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
SL-20W-30K-BZ-P
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week
Weight:
317.58 LBS
Shipping:
Calculated at Checkout
Spec Sheet:
View PDF
Voltage:
120VAC,
CRI:
80
IP Rating:
IP65
Wattage:
20W
Spec Sheet:
View PDF
Voltage:
120VAC,
CRI:
80
IP Rating:
IP65
Wattage:
20W
Adding to cart… The item has been added
:: Die-cast Aluminum with powder coat finish (bronze)
:: Mounts flush on wall or 4" round weatherproof box
:: 80% DIM (or off) when on motion detection
:: Sensor Angle: 180¡
:: Lens: High-impact polycarbonate lens
:: Lumens: 1900LM
:: Wattage: 20W
:: Voltage: 120VAC, 50/60Hz