Westgate Lighting CL-EHL-18W-50K-E26 18W LED Corn Lamp 2600 Lumens 5000K E26 Ac100-277V, UL Listed
Westgate
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
SCX-3FT-30W-MCT4-D-LUV
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week
Weight:
0.00 LBS
Shipping:
Calculated at Checkout
Wattage:
18W
Lumens:
2610
Color Temperature:
5000K
Voltage:
120-277V
Spec Sheet:
View PDF
CRI:
80
IP Rating:
IP54
Dimmable:
Yes
THD%:
Opal Polycarbonate
Wattage:
18W
Lumens:
2610
Color Temperature:
5000K
Voltage:
120-277V
Spec Sheet:
View PDF
CRI:
80
IP Rating:
IP54
Dimmable:
Yes
THD%:
Opal Polycarbonate
Adding to cart… The item has been added
:: Voltage: 120-277VAC 50/60Hz
:: Wattage: 30W
:: Power Factor: >0.95
:: Total Harmonic Distortion: ² 20 %
:: Low Profile Modern Design
:: Aluminum Housing with Matte White Finish
:: Custom Colors Available
:: Lens Snaps into Housing
:: Lens Type: Polished Aluminum Louver Lens
:: Mounting Options: Surface, Suspended, Wall, Recessed
:: IP Rating: IP54
:: Operating Temperature: -13¡F~104¡F
:: Adjustable Suspension Brackets Provided on top of the Fixtures
:: Dimmable: 0~10V Dimming