HIGH-MAST 150W TO 500W, 120-27 | HML-150-500W-XXK-CLR | Westgate
Westgate
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
HML-150-500W-XXK-CLR
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week
Weight:
0.00 LBS
Shipping:
Calculated at Checkout
Voltage:
120-277V
CRI:
70
Wattage:
150W~500W, Specify 3 Watt Stops
Voltage:
120-277V
CRI:
70
Wattage:
Adding to cart… The item has been added
:: Voltage: 120-277V AC 60Hz :: Wattage: 150W~500W, Specify 3 Watt Stops :: Power Factor: >0.90 :: Efficacy: 145LPW :: Die-Cast Aluminum Housing with Powder Coat Finish (Black and Gray) :: Cord type: 3’ SJTW 18/3 AWG Cable :: Operating Temperature: -40°F to 113°F :: IP Rating: IP65, Suitable for Wet Locations :: 7-year Warranty :: Dimming: 0-10V Dimming :: Lens: Prismatic Polycarbonate Lens :: LED: SMD5050 :: Total lumens: 72500LM :: Color Temperatures: 4000K/4500K/5000K/5700K Specify :: Color Rendering Index: CRI ≥ 70 :: Rated Life: 70,000 Hrs :: Beam Angle: 155 x155°. HML-150-500W-XXK-CLR | Westgate