Hardware Resources 3970-R 1-3/16" Diameter Round Kenner Retail Packaged Cabinet Knob
Description The inset circular details of this 1-3/16" diameter knob from Gatsby provides vintage appeal that will warm up any cabinet. Available in two beautiful finishes.
Features | FEATURES |
| Perfect for Kitchens, Baths, Closets, and Furniture |
| Individually wrapped to protect the product from damage |
| Ten 1" screws included |
| Lifetime Warranty |
Notes | NOTES |
| Full Carton Count | 24 |
| Inner Carton Count | 4 |
Details | Collection | Retail Pack Hardware |
| Item Number | 3970-R |
| Brand | Elements |
| Diameter | 1-3/16" |
| Width | 1-1/4" |
| Foot Length | 9/16" |
| Foot Width | 9/16" |
| Projection | 1" |
| Clearance | 13/16" |