Hardware Resources 3940-R 1-3/16" Diameter Gatsby Retail Packaged Cabinet Mushroom Knob
Description The picture of classic elegance, this timeless 1-3/16" diameter mushroom knob from Gatsby will complement any style cabinetry. This vintage-inspired collection from Elements hearkens back to a bygone era, and is available in two classic finishes.
Features | FEATURES |
| Perfect for Kitchens, Baths, Closets, and Furniture |
| Individually wrapped to protect the product from damage |
| Ten 1" screws included |
| Lifetime Warranty |
Notes | NOTES |
| Full Carton Count | 24 |
| Inner Carton Count | 4 |
Details | Collection | Retail Pack Hardware |
| Item Number | 3940-R |
| Brand | Elements |
| Diameter | 1-3/16" |
| Width | 1-3/16" |
| Foot Length | 11/16" |
| Foot Width | 11/16" |
| Projection | 3/4" |
| Clearance | 3/8" |