Westgate UHX-150W-MP-50K-480V
Westgate
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
UHX-150W-MP-50K-480V
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week
Weight:
0.00 LBS
Shipping:
Calculated at Checkout
Spec Sheet:
View PDF
Voltage:
480V
Color Temperature:
5000K
CRI:
80
IP Rating:
IP65
Wattage:
50W / 80W / 100W / 150W
Dimmable:
Yes
THD%:
PC Lens
Spec Sheet:
View PDF
Voltage:
480V
Color Temperature:
5000K
CRI:
80
IP Rating:
IP65
Wattage:
50W / 80W / 100W / 150W
Dimmable:
Yes
THD%:
PC Lens
Adding to cart… The item has been added
Westgate UHX-150W-MP-50K-480V
:: Housing: Aluminum heat sink, outdoor powder coating.
:: Voltage: 120-277V AC; 480V
:: Cord type: 3' SJTW 18/3 AWG cable
:: Efficacy: 130LM/W
:: CRI: >80
:: Power Factor: ≥0.9
:: Beam Angle: 110°
:: THD: <20%
:: 1~10V Dimming