Westgate
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
WMXE-MD-25-65W-MCTP-P
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week
Weight:
0.00 LBS
Shipping:
Calculated at Checkout
Spec Sheet:
View PDF
Voltage:
120-277V
Color Temperature:
3000K/4000K/5000K
CRI:
70
IP Rating:
IP65
Wattage:
25W / 45W / 65W
Dimmable:
Yes
THD%:
Prismatic Borosilicate Glass Lens
Spec Sheet:
View PDF
Voltage:
120-277V
Color Temperature:
3000K/4000K/5000K
CRI:
70
IP Rating:
IP65
Wattage:
25W / 45W / 65W
Dimmable:
Yes
THD%:
Adding to cart… The item has been added
:: Input Wattage: 25W/45W/65W
:: Input Voltage: 120-277V AC 50/60Hz
:: Input current: 1.0 A