Westgate Lighting WMX-SM-15-30W-30K Non-Cutoff Wall Pack
Westgate
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
CRE-07-50K-SIL
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week
Weight:
0.00 LBS
Shipping:
Calculated at Checkout
Wattage:
15W / 20W / 25W / 30W
Lumens:
130LM/W
Color Temperature:
3000K
Voltage:
120-277V
Spec Sheet:
View PDF
CRI:
70
IP Rating:
IP65
THD%:
Glass Lens
Wattage:
15W / 20W / 25W / 30W
Lumens:
130LM/W
Color Temperature:
3000K
Voltage:
120-277V
Spec Sheet:
View PDF
CRI:
70
IP Rating:
IP65
THD%:
Glass Lens
Adding to cart… The item has been added
:: Crest Series by Westgate
:: Die-cast Aluminum weatherproof housing, steel backplate, aluminum trim (silver)
:: LED: Lumileds LEDs
:: Lumens: 900LM
:: Wattage: 10W
:: Voltage: 100-277V AC, 50/60Hz
:: Power Factor: 95%