Westgate Lighting UHX-230W-MP-40K New Gen. Ufo Highbay
Westgate
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
CRE-05-50K-SIL
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week
Weight:
0.00 LBS
Shipping:
Calculated at Checkout
Wattage:
100W / 150W / 200W / 230W
Lumens:
160LM/W
Color Temperature:
4000K
Voltage:
120-277V
Spec Sheet:
View PDF
CRI:
70
IP Rating:
IP65
THD%:
Glass Lens
Wattage:
100W / 150W / 200W / 230W
Lumens:
160LM/W
Color Temperature:
4000K
Voltage:
120-277V
Spec Sheet:
View PDF
CRI:
70
IP Rating:
IP65
THD%:
Glass Lens
Adding to cart… The item has been added
:: Crest Series by Westgate
:: Die-cast Aluminum weatherproof housing, steel backplate, aluminum trim (silver)
:: LED: Lumileds LEDs
:: Lumens: 900LM
:: Wattage: 10W
:: Voltage: 100-277V AC, 50/60Hz
:: Power Factor: 95%