Westgate Lighting SL-28W-MCT-BZ-D LED Security Lights
SKU:
SL-28W-MCT-BZ-D
Wattage:
28W
Lumens:
3400
Color Temperature:
3000K/4000K/5000K
Voltage:
120V
THD%:
Clear Lens
Wattage:
28W
Lumens:
3400
Color Temperature:
3000K/4000K/5000K
Voltage:
120V
THD%:
Clear Lens
Adding to cart… The item has been added
:: Die-cast Aluminum with powder coat finish
:: Mounts flush on wall or 4" round weatherproof box
:: Can be installed with any standard LED dimmers (TRIAC types)
:: Dimming: Dimmable
:: Lens: Clear Lens
:: Lumens: 3400LM
:: Wattage: 28W
:: Voltage: 120VAC, 50/60Hz