Westgate Lighting LLHB4-50W-40K-D 4Th Generation Of Linear High Bays
SKU:
LRD-10W-35K-3WTRSL-BK
Weight:
0.00 LBS
Wattage:
50W
Lumens:
7750
Color Temperature:
4000K
Voltage:
120-277V
CRI:
90
Dimmable:
Yes
THD%:
PC Lens
Wattage:
50W
Lumens:
7750
Color Temperature:
4000K
Voltage:
120-277V
CRI:
90
Dimmable:
Yes
THD%:
PC Lens
Adding to cart… The item has been added
:: Voltage: 120VAC
:: Wattage: 10W
:: Power Factor: >0.90
:: Efficacy: Up to 70 LM/W
:: Die-Cast Aluminum with White Powder Coat Finish
:: Clear Glass Lens
:: Junction Box Included with Fixture
:: Type IC Rated: Approved for Direct Contact with Insulation
:: Operating Temperature: 104¡F
:: Air-Tight and Type IC Rated: No Housing Required
:: Damp Location Approved
:: 5-Year Warranty
:: Dimming: Dimmable down to 10% using standard TRIAC LED dimmer