Westgate Lighting CRLE10-20-32W-MCTP-WH BUILDER SERIES SNAP-IN COMM. R - LED Commercial Lighting
SKU:
CRLE10-20-32W-MCTP-WH
Calculated at Checkout
Spec Sheet:
View PDF
Voltage:
120-277V
Color Temperature:
3000K/4000K/5000K
CRI:
80
Wattage:
20W / 25W / 32W
Dimmable:
Yes
Spec Sheet:
View PDF
Voltage:
120-277V
Color Temperature:
3000K/4000K/5000K
CRI:
80
Wattage:
20W / 25W / 32W
Dimmable:
Yes
Adding to cart… The item has been added
:: Voltage: 120V AC
:: Output Voltage: 36VDC
:: Power Factor: >0.90
:: Wattage: 20W/25W/32W
:: Efficacy: 100 LPW
:: Total Harmonic Distortion: ²15%
:: 2FT Flex Whip with Push-in Connector
:: 16" Earthquake Safety Cable Incl.
:: Mounting Options: Recessed
:: Temperature Rating: Designed to Operate in Temperatures 113¡F
:: No IC-Rated
:: Suitable for Damp Locations
:: 5-Year Warranty
:: MCTP: The Switch is on the Light Engine
:: Dimming: 0~10V Dimmable