Wallpack 50W Mh 120V Npf Glass Lens Lamp + 120V Pc White, WP1GH50W/PC | RAB
RAB Lighting
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
WP1GH50W/PC
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week.
Weight:
60.00 LBS
sub-tech:
MH
Color:
White
sub-tech:
MH
Color:
White
Call for price
QUESTIONS?
MOUNTING | ACCESSORIES | REQUESTS | VOLUME | PRICING
CALL 888-3-2-LIGHT
  • SKU: WP1GH50W/PC
  • UPC: 19813006314
  • Watts: 50
  • CCT:
  • Lumens: 0
  • CRI (Color Accuracy): 0
  • L70 Lifespan:
  • Weight: 60
  • Type: 0
  • UL Listing: Suitable for wet locations. HID fixtures can be wired with 90°C supply wiring if supply wires are routed 3" away from the ballast.
  • Lamp Info: ED17
  • Driver Info: HX-NPF 120V