Wallpack 150W Mh Psqt Hpf Cutoff Pulsestart 120V Pcs Bz, WP2CH150PSQ/PCS | RAB
RAB Lighting
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
WP2CH150PSQ/PCS
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week.
Weight:
17.55 LBS
Wattage:
150W
sub-tech:
MH
Wattage:
150W
sub-tech:
MH
Call for price
QUESTIONS?
MOUNTING | ACCESSORIES | REQUESTS | VOLUME | PRICING
CALL 888-3-2-LIGHT
  • SKU: WP2CH150PSQ/PCS
  • UPC: 19813006611
  • Watts: 150
  • CCT:
  • Lumens: 0
  • CRI (Color Accuracy): 0
  • L70 Lifespan:
  • Weight: 17.55
  • Type: 0
  • UL Listing: Suitable for wet locations. HID fixtures can be wired with 90°C supply wiring if supply wires are routed 3" away from the ballast.