VANLED20N
RAB Lighting
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
VANLED20N
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week.
Weight:
10.80 LBS
Voltage:
277V
sub-tech:
LED
Color Temperature:
4000K
Color:
Bronze
Spec Sheet:
Spec Sheet
Instructions:
Instructions
Wattage:
20W
Lumens:
3350
Efficacy:
147.6
CRI:
83
Rated Hours:
100,000 Hours
Type:
Constant Current
V120:
0.20A
V208:
0.11A
V240:
0.10A
V277:
0.09A
Wattage:
22.7W
Voltage:
277V
sub-tech:
LED
Color Temperature:
4000K
Color:
Bronze
20W
Lumens:
Efficacy:
CRI:
83
Rated Hours:
100,000 Hours
Type:
Constant Current
V120:
0.20A
V208:
0.11A
V240:
0.10A
V277:
0.09A
22.7W