SWISH2X4-49YN/D10/CP
RAB Lighting
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
SWISH2X4-49YN/D10/CP
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week.
Weight:
24.50 LBS
Voltage:
277V
Color:
White
Spec Sheet:
Spec Sheet
Instructions:
Instructions
Wattage:
49W
Color Temperature:
3500K
Lumens:
7340
Efficacy:
145.1 lm/W
CRI:
83
Rated Hours:
100,000 Hours
Type:
Constant Current
V120:
0.43A
V208:
0.25A
V240:
0.21A
V277:
0.18A
Wattage:
50.6W
Voltage:
277V
Color:
White
49W
Color Temperature:
3500K
Lumens:
7340
Efficacy:
145.1 lm/W
CRI:
83
Rated Hours:
100,000 Hours
Type:
Constant Current
V120:
0.43A
V208:
0.25A
V240:
0.21A
V277:
0.18A
50.6W
Call for price
Compliance
UL ListedSuitable for damp locations
Electrical
DriverClass 2, Constant Current, 120-277V, 50/60Hz, 120V: 0.43A, 208V: 0.25A, 240V: 0.21A, 277V: 0.18A
THD5.92% at 120V, 8.66% at 277V
Power Factor99.8% at 120V, 97.5% at 277V
Surge Protection2.5kV
Construction
Cold Weather StartingThe minimum starting temperature is -20°C (-4°F)
Ambient TemperatureSuitable for use in up to 40°C (104°F)