FSLEDV3N/277/TL
SKU:
FSLEDV3N/277/TL
0.60 LBS
Voltage:
277V
Color Temperature:
4000K
Color:
Bronze
Wattage:
3W
Lumens:
43
Efficacy:
11.3 lm/W
Constant Current
V277:
0.201A
Wattage:
3.8W
Voltage:
277V
Color Temperature:
4000K
Color:
Bronze
3W
Lumens:
43
Efficacy:
11.3 lm/W
Constant Current
V277:
0.201A
3.8W
Trim1/2" Trim
Maximum Ambient TemperatureSuitable for use in up to 40°C (104°F)
Cold Weather StartingThe minimum starting temperature is -40°C (-40°F)
Installation
MountingRecessed junction box. Vertical models.
Electrical
THD27.6% at 277V
Power Factor96.4% at 277V