FSLEDH3Y/277
SKU:
FSLEDH3Y/277
0.60 LBS
Voltage:
277V
Color Temperature:
3000K
Color:
Bronze
Wattage:
3W
Lumens:
41
Efficacy:
11.1 lm/W
Constant Current
V277:
0.201A
Wattage:
3.7W
Voltage:
277V
Color Temperature:
3000K
Color:
Bronze
3W
Lumens:
41
Efficacy:
11.1 lm/W
Constant Current
V277:
0.201A
3.7W
Trim1/2" Trim
Maximum Ambient TemperatureSuitable for use in up to 40°C (104°F)
Cold Weather StartingThe minimum starting temperature is -40°C (-40°F)
Electrical
THD27.6% at 277V
Power Factor96.4% at 277V