FSLEDH3NW/120
SKU:
FSLEDH3NW/120
LED
Color Temperature:
4000K
Color:
White
Wattage:
3W
Lumens:
94
Efficacy:
30.3 lm/W
Constant Current
V120:
0.108A
Wattage:
3.1W
sub-tech:
LED
Color Temperature:
4000K
Color:
White
3W
Lumens:
94
Efficacy:
30.3 lm/W
Constant Current
V120:
0.108A
3.1W
Trim1/2" Trim
Maximum Ambient TemperatureSuitable for use in up to 40°C (104°F)
Cold Weather StartingThe minimum starting temperature is -40°C (-40°F)
Electrical
THD31% at 120V
Power Factor94.4% at 120V