FSLEDH3YYB/120
SKU:
FSLEDH3YYB/120
Color:
Black
Wattage:
3W
Color Temperature:
2700K
Lumens:
33
Efficacy:
11 lm/W
CRI:
79
Constant Current
V120:
0.108A
Color:
Black
Wattage:
3W
Color Temperature:
2700K
Lumens:
33
Efficacy:
11 lm/W
CRI:
79
Constant Current
V120:
0.108A
Trim1/2" Trim
Maximum Ambient TemperatureSuitable for use in up to 40°C (104°F)
Cold Weather StartingThe minimum starting temperature is -40°C (-40°F)
Electrical
THD31.5% at 120V
Power Factor96.5% at 120V