STEP LIGHT ENGINE PVC housing - | SLE-120V-30K | Options Available: | Westgate
Westgate
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
SLE-120V-30K
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week
Weight:
0.00 LBS
Shipping:
Calculated at Checkout
Spec Sheet:
View PDF
Voltage:
12 V AC/DC / 120
Color Temperature:
3000K
CRI:
90
IP Rating:
IP67
Wattage:
2W
Dimmable:
Yes
THD%:
PC Lens
Spec Sheet:
View PDF
Voltage:
12 V AC/DC / 120
Color Temperature:
3000K
CRI:
90
IP Rating:
IP67
Wattage:
2W
Dimmable:
Yes
THD%:
PC Lens
Adding to cart… The item has been added
:: PVC Housing w/ Inside Frosted PC Lens
:: Glass, Inside Frost with Foam Gasket
:: Lumens: 90LM
:: Wattage: 3W
:: Voltage: 12V AC/DC (12V), 120V AC (120V)