SLIMFC37Y/PC2
SKU:
SLIMFC37Y/PC2
Weight:
8.40 LBS
Voltage:
277V
sub-tech:
LED
Color Temperature:
3000K
Color:
Bronze
Wattage:
37W
Lumens:
4239
Efficacy:
130.8
CRI:
73
Constant Current
V208:
0.20A
V240:
0.17A
V277:
0.15A
Wattage:
32.4W
Voltage:
277V
sub-tech:
LED
Color Temperature:
3000K
Color:
Bronze
37W
CRI:
73
Constant Current
V208:
0.20A
V240:
0.17A
V277:
0.15A
32.4W
Construction
Cold Weather StartingThe minimum starting temperature is -40°C (-40°F)
Maximum Ambient TemperatureSuitable for use in up to 40°C (104°F)
Electrical
DriverConstant Current, Class 2, 208-277V, 50-60Hz, 208V: 0.17A, 240V: 0.17A, 277V: 0.15A
THD2.84% at 120V, 4.91% at 277V
Power Factor99.7% at 120V, 94% at 277V