SLIMFC62NW/480/PCS4
SKU:
SLIMFC62NW/480/PCS4
Weight:
15.90 LBS
Voltage:
480V
Wattage:
62W
Lumens:
7544
Efficacy:
134
CRI:
73
Wattage:
56.3W
Voltage:
480V
sub-tech:
LED
62W
Lumens:
7544
Efficacy:
134
CRI:
73
Constant Current
56.3W
Construction
Cold Weather StartingThe minimum starting temperature is -40°C (-40°F)
Maximum Ambient TemperatureSuitable for use in up to 40°C (104°F)
Electrical
DriverConstant Current, Class 2, 480, 50-60Hz, 480: 0.12A
THD7.1% at 480V
Power Factor98.2% at 480V
Photocell480V Swivel photocell included. Photocell is only compatible with 480V.