SLIMFC57N/480/PCS4
SKU:
SLIMFC57N/480/PCS4
Weight:
13.60 LBS
Voltage:
480V
Wattage:
57W
Lumens:
5475
Efficacy:
127.6
CRI:
73
Wattage:
42.9W
Voltage:
480V
sub-tech:
LED
57W
CRI:
73
Constant Current
42.9W
Construction
Cold Weather StartingThe minimum starting temperature is -40°C (-40°F)
Maximum Ambient TemperatureSuitable for use in up to 40°C (104°F)
Electrical
DriverConstant Current, Class 2, 480, 50-60Hz, 480: 0.09A
THD10.27% at 480V
Power Factor97.16% at 480V
Photocell480V Swivel photocell included. Photocell is only compatible with 480V.