SWISH34-2X4-39YN
RAB Lighting
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
SWISH34-2X4-39YN
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week.
Weight:
14.40 LBS
Spec Sheet:
Spec Sheet
Instructions:
Instructions
Wattage:
39W
Color Temperature:
3500K
Lumens:
4388
Efficacy:
116.1 lm/W
CRI:
84
Rated Hours:
60,000 Hours
Type:
Constant Current
V120:
0.33A
V208:
0.19A
V240:
0.17A
V277:
0.15A
Wattage:
37.8W
39W
Color Temperature:
3500K
Lumens:
4388
Efficacy:
116.1 lm/W
CRI:
84
Rated Hours:
60,000 Hours
Type:
Constant Current
V120:
0.33A
V208:
0.19A
V240:
0.17A
V277:
0.15A
37.8W
Call for price
Compliance
UL ListedSuitable for damp locations
Electrical
DriverClass 2, Constant Current, 120-277V, 50/60Hz, 120V: 0.33A, 208V: 0.19A, 240V: 0.17A, 277V: 0.15A
THD14.18% at 120V, 8.96% at 277V
Power Factor89.7% at 120V, 99.1% at 277V
Surge Protection2.5kV
Construction
Cold Weather StartingThe minimum starting temperature is -20°C (-4°F)
Ambient TemperatureSuitable for use in up to 40°C (104°F)