RAB Lighting RAIL150W/D10/LOS HIGHBAY 18IN 150W 5000K LED 120-277V DIM LOSBAY800 WH INDOOR - INDUSTRIAL
RAB Lighting
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
RAIL150W/D10/LOS
UPC:
Weight:
16.27 LBS
Spec Sheet:
Spec Sheet
Instructions:
Instructions
Wattage:
150W
Color Temperature:
5000K
Lumens:
17907
Efficacy:
133.7 lm/W
CRI:
84
Rated Hours:
100,000 Hours
Type:
Constant Current
V120:
1.12A
V208:
0.70A
V240:
0.60A
V277:
0.51A
Wattage:
133.9W
150W
Color Temperature:
5000K
Lumens:
17907
Efficacy:
133.7 lm/W
CRI:
84
Rated Hours:
100,000 Hours
Type:
Constant Current
V120:
1.12A
V208:
0.70A
V240:
0.60A
V277:
0.51A
133.9W
Call for price