PLC-9.5-O-835-HYB-G24Q
RAB Lighting
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
PLC-9.5-O-835-HYB-G24Q
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week.
Weight:
0.20 LBS
Minimum Purchase:
12 units
Spec Sheet:
Spec Sheet
Wattage:
9W
Color Temperature:
3500K
Lumens:
1250
Efficacy:
132
CRI:
80
Rated Hours:
50,000 Hours
Type:
Constant Current
V120:
0.80A
V208:
0.76A
V240:
0.66A
V277:
0.57A
Wattage:
9.5W
9W
Color Temperature:
3500K
Lumens:
1250
Efficacy:
132
CRI:
80
Rated Hours:
50,000 Hours
Type:
Constant Current
V120:
0.80A
V208:
0.76A
V240:
0.66A
V277:
0.57A
9.5W
Call for price
Performance
Product TypeCompact
DescriptionOmnidirectional light output. 4-Pin Hybrid compact fluorescent replacement.
Wattage Equivalency26W CFL
Input Wattage9.5W
Lumens1,250lm
Efficacy132lm/W
L70 Lifespan50,000-Hour LED lifespan based on IES LM-70 results
Electrical
THD≤20%
Power Factor≥0.9
DimmableYes
Input Voltage120-277V
Operating Frequency50/60Hz
Input Current @ 120V (mA)80mA
Input Current @ 208V (mA)76mA
Input Current @ 240V (mA)66mA
Input Current @ 277V (mA)57mA
Operating Temperature-4°F to 113°F (-20°C to 45°C)
Flicker0%