CDLED6WU-26W-50D940-Z
SKU:
CDLED6WU-26W-50D940-Z
Weight:
8.10 LBS
Wattage:
26W
Color Temperature:
4000K
Lumens:
2503
Efficacy:
89.7 lm/W
CRI:
90
V120:
0.24A
V208:
0.14A
V240:
0.12A
V277:
0.12A
Wattage:
27.9W
26W
Color Temperature:
4000K
Lumens:
2503
Efficacy:
89.7 lm/W
CRI:
90
V120:
0.24A
V208:
0.14A
V240:
0.12A
V277:
0.12A
27.9W
Electrical
DriverConstant Current, Class 2, 120-277V, 50/60 Hz, 120V: 0.24A, 208V: 0.14A, 240V: 0.12A, 277V: 0.12A
Dimming Driver0 - 10V (at 120-277V), TRIAC and ELV (at 120V only)
THD13% at 120V, 18.2% at 277V
Power Factor98.5% at 120V, 90.9% at 277V
Optical
Optics50°
Construction
Cold Weather StartingThe minimum starting temperature is -30°C (-22°F)
Maximum Ambient TemperatureSuitable for use in up to 40°C (104°F)