CDLED6WD-26W-80D930-W
SKU:
CDLED6WD-26W-80D930-W
Weight:
8.10 LBS
Wattage:
26W
Color Temperature:
3000K
Lumens:
2336
Efficacy:
83.7 lm/W
CRI:
91
V120:
0.24A
V208:
0.14A
V240:
0.12A
V277:
0.12A
Wattage:
27.9W
26W
Color Temperature:
3000K
Lumens:
2336
Efficacy:
83.7 lm/W
CRI:
91
V120:
0.24A
V208:
0.14A
V240:
0.12A
V277:
0.12A
27.9W
Electrical
DriverConstant Current, Class 2, 120-277V, 50/60 Hz, 120V: 0.24A, 208V: 0.14A, 240V: 0.12A, 277V: 0.12A
Dimming Driver0 - 10V (at 120-277V), TRIAC and ELV (at 120V only)
THD13.1% at 120V, 18.3% at 277V
Power Factor98.5% at 120V, 90.8% at 277V
Optical
Optics80°
Construction
Cold Weather StartingThe minimum starting temperature is -30°C (-22°F)
Maximum Ambient TemperatureSuitable for use in up to 40°C (104°F)