POST DISK LIGHT TWIN ARM 90W/ | GPX-90-150W-MCTP-A2 | Westgate
Westgate
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
GPX-90-150W-MCTP-A2
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week
Weight:
0.00 LBS
Shipping:
Calculated at Checkout
Voltage:
100-277V
CRI:
70
Wattage:
90W / 120W / 150W
Dimmable:
Yes
Voltage:
100-277V
CRI:
70
Wattage:
90W / 120W / 150W
Dimmable:
Yes
Adding to cart… The item has been added
:: Voltage: 100-277V AC 50/60Hz :: Wattage: 90W/120W/150W :: Power Factor: 0.95 :: Efficacy: 150LM/W :: Aluminum Housing , Outdoor Powder Coated :: Twin (Double) Arm Fits On 2-3/4” Poles :: For 2-3/8” OD Pole/Pipe :: Programmable Bi-Level Motion Sensor & Emergency Backup Options :: Operating Temperature: -86°F~122°F :: IP Rating: IP66, Suitable for Wet Locations :: 7-Year Warranty :: Multi CCT and Power: Selectable Switch Inside Of The Fixture :: Dimmable: 0~10V Dimming :: LED: SMD 3030 :: Total Lumens: 22500LM Max. :: Color Temperature: 3000K/4000K/5000K :: Color Rendering index: >70 :: Beam Angle: Type V (150° X 150°) :: Lifespan: 70000 Hrs. GPX-90-150W-MCTP-A2 | Westgate