Westgate
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
SPL-4FT-40W-50K-D
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week
Weight:
0.00 LBS
Shipping:
Calculated at Checkout
Size/Length:
4'
Spec Sheet:
View PDF
Voltage:
120-277V
Color Temperature:
5000K
CRI:
80
IP Rating:
IP20
Wattage:
40W
Dimmable:
Yes
THD%:
Clear Patterned Light Guide Panel
Size/Length:
4'
Spec Sheet:
View PDF
Voltage:
120-277V
Color Temperature:
5000K
CRI:
80
IP Rating:
IP20
Wattage:
40W
Dimmable:
Yes
THD%:
Adding to cart… The item has been added
:: 4 Feet long
:: Housing: White, Die-cast Aluminum
:: Lens: Clear Patterned Light Guide Panel
:: Coupling Brackets for Tandem Installation Pre-installed
:: Voltage: 120~277VAC 50/60Hz
:: Wattage: 40W
:: Ambient Temperature: -13oF~104oF
:: Dimmable: 0~10V dimmable