BLED24YW/D10
SKU:
BLED24YW/D10
Weight:
24.90 LBS
Color Temperature:
3000K
Color:
White
Wattage:
24W
Lumens:
2607
Efficacy:
115.4 lm/W
CRI:
75
Constant Current
V120:
0.26A
V208:
0.18A
V240:
0.15A
V277:
0.14A
Wattage:
22.6W
Color Temperature:
3000K
Color:
White
24W
Lumens:
2607
Efficacy:
115.4 lm/W
CRI:
75
Constant Current
V120:
0.26A
V208:
0.18A
V240:
0.15A
V277:
0.14A
22.6W
Construction
Cold Weather StartingThe minimum starting temperature is -40°C (-40°F)
Electrical
DriverConstant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 4kV Surge Protection, 720mA, 120V: 0.26A, 208V: 0.18A, 240V: 0.15A, 277V: 0.14A
THD4.59% at 120V, 5.79% at 277V
Power Factor99.6% at 120V, 93.3% at 277V