Westgate
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
SL-28W-30K-BZ-D
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week
Weight:
0.00 LBS
Shipping:
Calculated at Checkout
Spec Sheet:
View PDF
Voltage:
120V
Color Temperature:
3000K
CRI:
80
IP Rating:
IP65
Wattage:
28W
Dimmable:
Yes
THD%:
Clear Lens
Spec Sheet:
View PDF
Voltage:
120V
Color Temperature:
3000K
CRI:
80
IP Rating:
IP65
Wattage:
28W
Dimmable:
Yes
THD%:
Clear Lens
Adding to cart… The item has been added
:: Die-cast Aluminum with powder coat finish
:: Mounts flush on wall or 4" round weatherproof box
:: Can be installed with any standard LED dimmers (TRIAC types)
:: Dimming: Dimmable
:: Lens: Clear Lens
:: Lumens: 3400LM
:: Wattage: 28W
:: Voltage: 120VAC, 50/60Hz