LED PAR38 Flood 40 Degree 15W - 1250lm Dimmable 2700K 80+CRI 120VAC E26 | LED15WPAR38/FL/827-DIM-G9 | 10778 | EiKO
SKU:
LED15WPAR38/FL/827-DIM-G9
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week
Weight:
11.83 LBS
Minimum Purchase:
1 unit
Shipping:
Calculated at Checkout
Spec Sheet:
Spec Sheet
Bulb Type:
PAR38
Base Type:
E26
Lumens:
1250
Efficacy:
83 lm/W
Wattage:
15W
Color Temperature:
2700K
CRI:
80
Rated Hours:
25,000
Beam Angle:
40Â
Voltage:
120V
Voltage:
AC
Dimmable:
Yes
Order Code:
Bulb Type:
PAR38
Base Type:
E26
Lumens:
Efficacy:
83 lm/W
Wattage:
15W
Color Temperature:
2700K
CRI:
80
Rated Hours:
Beam Angle:
40Â
120V
AC
Dimmable:
Yes
Order Code:
Adding to cart… The item has been added
CALL 888-3-2-LIGHT
LED PAR38 Flood 40 Degree 15W - 1250lm Dimmable 2700K 80+CRI 120VAC E26