LED CORN LAMPS Lamp Base: E39 Mogul Base | CL-HL-200W-50K-E39-480V | Options Available: | Westgate
Westgate
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
CL-HL-200W-50K-E39-480V
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week
Weight:
0.00 LBS
Shipping:
Calculated at Checkout
Voltage:
480V
Spec Sheet:
View PDF
Color Temperature:
5000K
CRI:
80
Wattage:
200W
THD%:
Polycarbonate
Voltage:
480V
Spec Sheet:
View PDF
Color Temperature:
5000K
CRI:
80
Wattage:
200W
THD%:
Polycarbonate
Adding to cart… The item has been added
:: Input voltage: 120~277V AC
:: CCT: 3000K and 5000K
:: CRI: >80
:: Lamp base: E26 Medium Base, E39 Mogul Base
:: Beam angle: 360¼
:: Operating Temp: 4¼F~149¼F
:: 5-year warranty
:: Ideal for retrofitting existing HID highbay, shoebox, flood light or wall pack fixtures NOTE: FOR 125W OR BELOW: IF USED IN ENCLOSED FIXTURE, CHECK SPEC SHEET FOR MINIMUM SPACE REQUIRED FOR 200W OR ABOVE: : DO NOT USE THE LAMPS IN ENCLOSED FIXTURES