LED CORN LAMPS Lamp Base: E26 Medium Base | CL-HL-27W-30K-E26 | Options Available: | Westgate
SKU:
CL-HL-27W-30K-E26
Weight:
0.00 LBS
Shipping:
Calculated at Checkout
Base Type:
E26
Voltage:
120-277V
Color Temperature:
3000K
Wattage:
27W
THD%:
Polycarbonate
Base Type:
E26
Voltage:
120-277V
Color Temperature:
3000K
Wattage:
27W
THD%:
Polycarbonate
Adding to cart… The item has been added
:: Input voltage: 120~277V AC
:: 5-year warranty
:: Ideal for retrofitting existing HID highbay, shoebox, flood light or wall pack fixtures NOTE: FOR 125W OR BELOW: IF USED IN ENCLOSED FIXTURE, CHECK SPEC SHEET FOR MINIMUM SPACE REQUIRED FOR 200W OR ABOVE: : DO NOT USE THE LAMPS IN ENCLOSED FIXTURES