Keystone Technologies 100/140W LED Flood Light w/ Optic Swap & PC, 277V-480V, CCT Select, BZ | KT-FLED140PSHV-R4-OSF-UNV-8CSB-VDIM
Keystone Technologies
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
KT-FLED140PSHV-R4-OSF-UNV-8CSB-VDIM
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week
Weight:
22.10 LBS
Shipping:
Calculated at Checkout
Spec Sheet:
View PDF
Color Temperature:
3000K/4000K/5000K
CRI:
80
Voltage:
277-480V
Wattage:
100W, 140W
Spec Sheet:
View PDF
Color Temperature:
3000K/4000K/5000K
CRI:
80
Voltage:
277-480V
Wattage:
100W, 140W
Adding to cart… The item has been added
140/100W LED High Power Flood Light feat. Power Select, Color Select. Rectangular Series 4 with 3-pin Photocell. 277-480V Input. 3000/4000/5000K. Standard Bronze Housing. Optic Swap Designation F, 7H x 6V Distribution Installed, 6H x 6V & 5H x 5V Inc. KT-FLED140PSHV-R4-OSF-UNV-8CSB-VDIM | Keystone Technologies