Jeffrey Alexander 519-96ABSB 96 mm Center-to-Center Antique Brushed Satin Brass Delgado Cabinet Pull
Jeffrey Alexander
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
HARDWARE-519-96ABSB
UPC:
8.43512E+11
Weight:
0.39 LBS
Minimum Purchase:
1 unit
Warranty:
Product Warranty
Warranty:
Product Warranty
Call for price
Delgado is a contemporary, steadfast design that creates a clean look while also having a great feel in the hand. This 4-1/4" overall length Antique Brushed Satin Brass Jeffrey Alexander pull has stretching soft lines with a unique linear stepped detail, adding a little more personality. This handsome design is available in two additional standard pull lengths, a 12" and 18" appliance handle, and also has a coordinating 1-9/16" cabinet knob. The details of this modern collection shine through in five beautiful finishes. Each item is individually wrapped to protect the item from damage. Attachment hardware is included.