High Bay Linear With Frosted Lens 185W 120-277V 5000K With Bi-Level Motion Sensor HL-185UF-50MSV by Maxlite
Maxlite
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
HL-185UF-50MSV
Weight:
0.00 LBS
Minimum Purchase:
1 unit
Wattage:
177.5W
Color Temperature:
5000K
Lumens:
24252
Wattage:
177.5W
Color Temperature:
5000K
Lumens:
24252
Call for price
High Bay Linear With Frosted Lens 185W 120-277V 5000K With Bi-Level Motion Sensor HL-185UF-50MSV by Maxlite. ID-HIGHBAY. 177.5 Watt, 8xT5HO - 54W equivalent wattage. 80 CRI, 24252.0 Lumens, 5000 Kelvin (Color Temperature), 50000 lifetime hours, 10-Year Warranty, certified. Contact Our Sales Team! Need to find out some additional information? Give us a call today! 888-325-4448.