Hardware Resources MIR2COM-44 44" W x 2" D x 34" H Compton Mirror
Hardware Resources
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
HARDWARE-MIR2COM-44
Weight:
0.00 LBS
Call for price
Description
This wide mirror is detailed with a series of gently flowing curved steps, which move toward the beveled glass. Its intricate carved frame is ideal for the traditional space. This mirror works perfectly above 48" vanities. Coordinates well with traditionally styled vanity collections. Overall measurements: 44" W x 2" D x 34" H.
Features
FEATURES
Made of strong, durable, and sealed MDF
Hangs horizontally
Beveled glass
Available in multiple finishes
Lifetime Warranty
Notes
NOTES
Details
Item Number MIR2COM-44
Brand Jeffrey Alexander
Height 34"
Width 44"