Hardware Resources DISPLAY-36 36-Board Display Tower (boards sold separately)
Description This tower holds 36 Jeffrey Alexander or Elements display boards. The widest point of this display measures 34-15/16" and the tower stands 81-5/16" tall. This tower ships with three Jeffrey Alexander headers. Elements headers are available separately.
Features | FEATURES |
| Holds 36 Display boards |
| Smaller footprint of 35-15/16" |
| Rotates 360 degrees |
| Elements headers also available (D-36-HEAD-ELE) |
Notes | NOTES |
| Full Carton Count | 1 |
| Inner Carton Count | 1 |
Details | Item Number | DISPLAY-36 |
| Brand | Jeffrey Alexander |
| Finish | Painted Black |
| Height | 81" |
| Width | 30-1/4" |
| Depth | 34-15/16" |
| Material | MDF |