Hardware Resources DB996-GRY Ella Designer Grey Display Board
Description Ella's dazzling personality adds brilliance to any kitchen with its soft square design and wider chamfer. This Jeffrey Alexander collection offers three standard pull lengths, an appliance handle and a matching faceted knob, resembling an emerald-cut jewel. Available in five luxurious finishes, this collection is the epitome of "jewelry for kitchens."
Features | FEATURES |
| Showcases a selection of hardware and finishes available |
| Designed to fit on the DISPLAY-18 or DISPLAY-36. |
| Can also mount on the wall (DBWM) or on slat wall (DBSWM) |
| Contemporary Designer Grey finish |
Notes | NOTES |
| Full Carton Count | 4 |
| Inner Carton Count | 1 |
Details | Item Number | DB996-GRY |
| Collection | Ella |
| Brand | Jeffrey Alexander |
| Finish | Grey |
| Height | 11" |
| Width | 16" |
| Depth | 1/2" |
| Style | Transitional |