Hardware Resources DB990-GRY Royce Designer Grey Display Board
Description Jeffrey Alexander's Royce Collection is a masculine square pull with strong lines that define its shape. The swooping flow of this pull is a great complement to any contemporary or transitional design. Available in three standard pull lengths and four classic finishes, this amenable pull can be paired with rounded or sharper square knobs, allowing one to temper the strength found in their space.
Features | FEATURES |
| Showcases a selection of hardware and finishes available |
| Designed to fit on the DISPLAY-18 or DISPLAY-36. |
| Can also mount on the wall (DBWM) or on slat wall (DBSWM) |
| Contemporary Designer Grey finish |
Notes | NOTES |
| Full Carton Count | 5 |
| Inner Carton Count | 1 |
Details | Item Number | DB990-GRY |
| Collection | Royce |
| Brand | Jeffrey Alexander |
| Finish | Grey |
| Height | 11" |
| Width | 16" |
| Depth | 1/2" |
| Style | Contemporary |