Hardware Resources 647-3-R 3" Center-to-Center Watervale Retail Packaged Cabinet Pull
Description Classic, yet casual, with a rounded half-spoon foot this 5-3/8" overall length pull from Watervale by Elements brings a refreshing nautical feel to your space. Available in two beautiful finishes.
Features | FEATURES |
| Perfect for Kitchens, Baths, Closets, and Furniture |
| Individually wrapped to protect the product from damage |
| Twenty 1" screws included |
| Lifetime Warranty |
Notes | NOTES |
| Full Carton Count | 24 |
| Inner Carton Count | 4 |
Details | Item Number | 647-3-R |
| Collection | Retail Pack Hardware |
| Brand | Elements |
| Center to Center | 3" |
| Overall Length | 4-5/8" |
| Width | 1/2" |
| Foot Length | 15/16" |
| Foot Width | 7/8" |
| Projection | 1" |
| Clearance | 3/4" |