Hardware Resources 3108-R 3" Center-to-Center Gatsby Retail Packaged Cabinet Pull
Description Liven up your space with this 5-5/16" overall length pull that highlights classic details and forms from Gatsby. This vintage-inspired collection from Elements hearkens back to a bygone era, and is available in two classic finishes.
Features | FEATURES |
| Perfect for Kitchens, Baths, Closets, and Furniture |
| Individually wrapped to protect the product from damage |
| Twenty 1" screws included |
| Lifetime Warranty |
Notes | NOTES |
| Full Carton Count | 24 |
| Inner Carton Count | 4 |
Details | Item Number | 3108-R |
| Collection | Retail Pack Hardware |
| Brand | Elements |
| Center to Center | 3" |
| Overall Length | 5-5/16" |
| Width | 11/16" |
| Foot Length | 1-1/4" |
| Foot Width | 11/16" |
| Projection | 7/8" |
| Clearance | 5/8" |