Hardware Resources 296T Screw-Mount Tie Rack
Description Great for adding additional hanging storage in tight spaces. Simple way to organize ties, belts, scarves, or even jewelry. Mounts easily with included screws. Available in two finishes: Brushed Oil Rubbed Bronze and Polished Chrome. To view available specifications and installation instructions select all product options.
Features | FEATURES |
| 6 set of double hooks |
| Slip resistant clear vinyl cover |
Notes | NOTES |
| Full Carton Count | 40 |
| Inner Carton Count | 4 |
Details | Item Number | 296T |
| Type | Closet |
| Door Mountable | No |
| Soft Close | No |
| Brand | Hardware Resources |
| Height | 2" |
| Width | 11" |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty Period | Limited Lifetime |