Hardware Resources 202-R 1-1/4" Diameter Button Vienna Retail Packaged Cabinet Knob
Description The inset ring detail of this 1-1/4" diameter button knob from Vienna provides stately appeal that brings cozy charisma to any space. Available in two beautiful finishes.
Features | FEATURES |
| Perfect for Kitchens, Baths, Closets, and Furniture |
| Individually wrapped to protect the product from damage |
| Ten 1" screws included |
| Lifetime Warranty |
Notes | NOTES |
| Full Carton Count | 24 |
| Inner Carton Count | 4 |
Details | Collection | Retail Pack Hardware |
| Item Number | 202-R |
| Brand | Elements |
| Diameter | 1-1/4" |
| Width | 1-3/16" |
| Foot Length | 3/8" |
| Foot Width | 3/8" |
| Projection | 1" |
| Clearance | 5/8" |