ENCLOSED FILAMENT 4.5W LED G25 2700K | EF4.5G25D27 | 103744 | Maxlite
Maxlite
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
EF4.5G25D27
Availability:
Usually ships within 1 week
Weight:
0.10 LBS
Minimum Purchase:
102 units
Shipping:
Calculated at Checkout
Wattage:
4.5W
Color Temperature:
2700K
Lumens:
500
Voltage:
120V
CRI:
80
Power Factor:
0.7
Operating Temperature:
-4 ~ 104
Dimmable:
Yes
Rated Hours:
Spec Sheet:
View PDF
Order Code:
103744
Wattage:
4.5W
Color Temperature:
2700K
Lumens:
500
Voltage:
120V
CRI:
80
Power Factor:
0.7
Operating Temperature:
Dimmable:
Yes
Rated Hours:
Spec Sheet:
View PDF
Order Code:
Adding to cart… The item has been added
Enclosed Filament 4.5W LED G25 2700K EF4.5G25D27 by Maxlite. LA-FILAMNT. 4.5 Watt, 60W INC equivalent wattage. 80 CRI, 500 Lumens, 2700 Kelvin (Color Temperature), 15000 lifetime hours, 3-Year Warranty, Energy Star certified. Contact Our Sales Team! Need to find out some additional information? Give us a call today! 888-325-4448.